U organizaciji Fakulteta za interdisciplinarne, talijanske i kulturološke studije, na Brijunima će se od 13. do 16. rujna 2018. održati međunarodna i multidisciplinarna konferencija „Borders and Crossings“. Međunarodni znanstveni skup, posvećen kulturi i povijesti putovanja, turizmu i interkulturnim prožimanjima kroz putopise organizira međunarodna istraživačka mreža sa sjedištem u Velikoj Britaniji već dvadeset godina.

Na ovogodišnjem jubilarnom skupu izlagat će više od 150 uglednih znanstvenika, istraživača, stručnjaka i putopisaca iz cijeloga svijeta. Bogati radni program konferencije uključuje, uz 39 paralelnih sekcija, i plenarna izlaganja prof. Tim Youngsa (Nottingham Trent University), suosnivača serije konferencija „Borders and Crossings“, poznatog slavista prof. emeritusa Sveinna Mønneslanda (Sveučilište u Oslu), koji će predstaviti svoju novu monografiju „Istra očima stranaca“ te povjesničara turizma, prof. Petera Borsaya (Sveučilište Aberystwyth).

Sudionici konferencije, među kojima su i ugledni književnici, putopisci i novinari, imat će priliku tokom četverodnevnog boravka u Istri obići NP Brijuni, Pulu, Rovinj i Poreč i upoznati se s jedinstvenom kulturnom i povijesnom baštinom naše regije.

Program skupa i knjiga sažetaka dostupni su na web-stranici konferencije:

Znanstveni skup održava se uz potporu Sveučilišta, Ministarstva znanosti i obrazovanja RH, Istarske županije, Grada Pule te Turističke zajednice Grada Pule.

Dobrodošli na otvorenje jubilarne znanstvene konferencije u četvrtak, 13. rujna u 14.30 u kongresnom centru Nacionalnog parka Brijuni.

U ime organizacijskog odbora
doc. dr. sc. Nataša Urošević