Odsjek za Kulturu i turizam Fakulteta za interdisciplinarne, talijanske i kulturološke studije/Facoltà di Studii Interdisciplinari, Italiani e Culturali  s velikim vas zadovoljstvom, u petak, 28. rujna 2018. godine s početkom u 10 sati u dvorani 28/5 (zgrada I. M. Ronjgova 1), poziva na predavanje dr. sc. Bice Cavallo (Italija), docentice matematičkih metoda iz ekonomije, financija i aktuarstva s Odjelu za arhitekturu Sveučilišta u Napulju Federico II i sa Sveučilišta Sannio iz Beneventa na aktualnu temu: "Višekriterijsko odlučivanje u kontekstu upravljanja turizmom".

Riječ je o, na nacionalnoj i međunarodnoj razini, višestruko nagrađivanoj plodnoj istraživačici koja je do sada sudjelovala u nekoliko istraživačkih projekata, a rezultate svojega rada je objavljivala u prestižnim međunarodnim znanstvenim časopisima poput Information Sciences, International Journal Of Approximate Reasoning, Quality & Quantity i drugima (https://www.docenti.unina.it/bice.cavallo).  Njezini se temeljni istraživački interesi odnose na zastupljenost preferencija, posebice u višekriterijskim problemima i problemima odlučivanja u nesigurnim uvjetima, te otkrivanju procjene rizika u statističkim bazama podataka pomoću Bayesovih modela. U nastavku donosimo i kratak sažetak predavanja dr. sc. Cavallo.

Multiple criteria decision making (MCDM) refers to making decisions in the presence of multiple, usually conflicting, criteria. MCDM methods have been applied for dealing with several decision problems in the tourism management context. Several application of MCDM methods are shown, e.g.: evaluation of the territorial quality of tourism areas; hotel site selection; location of thalassotherapy resorts; evaluation of tourists' satisfaction with the services provided by tour companies and tourist organizations; identification of the factors that influence the tourists’ choice of destination and evaluation of the preferences of tourists for destinations; evaluation of the service quality of airlines; evaluation of national park websites. Further details on a particular MCDM method, i.e. the Analytic Hierarchy Process (AHP), are provided.

S veseljem vas očekujemo,

Fakultet za interdisciplinarne, talijanske i kulturološke studije
Facoltà di Studii Interdisciplinari, Italiani e Culturali