U četvrtak, 28. veljače s početkom u 16 sati na Radio Maestralu, emitirana je druga epizoda radijske emisije FITIKS-a Malo kulture, malo turizma. Voditelji emisije bili su Ivana Ivanušec i Nikola Dubroja, a središnja tema - kulturna baština i fortifikacije.

U prvome bloku Pun studio novosti donosimo tek dvije, po sudu uređivačkog tima emisije, najvažnije vijesti jer smo emisiju, iznimno, dodatno posvetili sadržaju međunarodne znanstvene monografije o kulturnoj baštini i održivom turizmu o kojoj smo željeli da naši slušatelji saznaju više. Jedna od odabranih vijesti je najava odlaska glazbenih festivala Outlook i Dimensions iz Pule i okolice, a druga posjećenost ovogodišnje Noći muzeja, nacionalne manifestacije koja se, već tradicionalno, 14. put održala 1. veljače.

Ovoga puta smo, dakle, drugi blok, Svakoga gosta deset minuta dosta, znatno produžili omogućivši tako više prostora profesoricama izv. prof. dr. sc. Kristini Afrić Rakitovac i doc. dr. sc. Nataši Urošević da detaljno predstave rad na monografiji (i njezin sadržaj) Modeli valorizacije kulturne baštine u održivom turizmu, čije su urednice.

Treći blok, Studiraj s nama, posvećen je fortifikacijama iz teorijskoga aspekta, ali i prikazu studentskoga kreativnoga razmišljanja o tome kako pulske fortifikacije integrirati u jedan kulturno-turistički proizvod. Svoju zamisao ovaj je put predstavio Marko Orbović, student druge godine studija Kultura i turizam.

Detaljnije, poslušajte u cjelovitoj epizodi druge emisije:

Slušamo se i dalje svakog posljednjeg četvrtka u mjesecu u 16 sati na Radio Maestralu. Budite s nama.