Studenti kulture i turizma započeli...

Uz strogo pridržavanje protuepidemijskih mjera, studenti druge godine preddiplomskog studija Kultura i turizam započeli su novu akademsku godinu i nastavu iz kolegija Kulturna povijest Hrvatske i ove godine interaktivnom radionicom Stare istarske novine u Sveučilišnoj knjižnici. Viši knjižničar Ivan Kraljević predstavio je vrlo zainteresiranim studentima vrijedne knjižnične zbirke Sveučilišne knjižnice, kao i projekt digitalizacije rijetke novinske građe, nakon čega su studenti, podijeljeni u projektne timove, pretražili sačuvane primjerke starih istarskih novina na hrvatskom, talijanskom i njemačkom jeziku, koje će tokom semestra obrađivati u digitalnom obliku.

Nakon istraživanja vrijedne novinske građe, studenti su terensku nastavu i radionicu zaključili posjetom izložbi "Naša sloga", posvećenoj 150. obljetnici izlaženja prvih hrvatskih novina u Istri.

O atmosferi s radionice više u galeriji u prilogu.

Tekst: Nataša Urošević