Studenti Kulture i turizma istražuju...

Razvoj kupališnih destinacija na Jadranu kroz pregled rijetkih arhivskih materijala i fotografija korištenih u kreiranju tematskih izložbi bio je glavna tema gostujućeg predavanja "Jadranska kupališna baština", koje je dr. sc. Mirjana Kos-Nalis, ravnateljica Muzeja turizma u Opatiji, održala studentima Kulture i turizma u okviru projekta Stručnom praksom do ranog razvoja karijere.

Cilj projekta je studentima već tokom studiranja približiti ključne teme, interese i kompetencije i povezati ih s potencijalnim poslodavcima. Uz pregled zanimljive građe i prikaz djelatnosti opatijskog Muzeja, gostujuća predavačica predstavila je studentima proces nastajanja izložbe, što će im izuzetno koristiti u projektnom istraživanju i kreiranju virtualne izložbe na temu hrvatskih povijesnih lječilišta u okviru internog i europskog HERA projekta The European Spa.

Pogledajte i galeriju fotografija s gostujućeg predavanja i radionice:

O projektnim aktivnostima i novostima sa sastavnice pročitajte u ovotjednom izdanju studentskog bloga: