Pulsko sveučilište domaćin...

Predstavljanje europskih primjera dobre prakse u održivoj valorizaciji fortifikacijske baštine bit će glavna tema konferencije Sustainable Valorisation of Fortified Heritage – European Best Practice koju pulsko sveučilište suorganizira s uglednim međunarodnim partnerima u okviru certifikacije nove kulturne rute Vijeća Europe Forte Cultura.

Konferencija posvećena transnacionalnim modelima zaštite i upravljanja zajedničkom europskom fortifikacijskom baštinom održat će se tokom Europskog tjedna, 6. svibnja, u virtualnom obliku zbog aktualne pandemije. Na njoj će, uz aktualne projekte revitalizacije pulskog fortifikacijskog sustava, partnerske institucije iz Verone i Krakowa, Šibenika i Kotora te međunarodne istraživačke mreže i nove kulturne rute Forte Cultura predstaviti najbolja europska iskustva u valorizaciji fortifikacijske baštine i transnacionalnim nominacijama. Detaljan program konferencije i link za registraciju dostupni su na web-stranici kulturne rute Forte Cultura. U međuvremenu, pridružite nam se na gostujućem predavanju, na kojem će kustosice Povijesnog i pomorskog muzeja Istre predstaviti aktivnosti u okviru aktualnog projekta Pulski fortifikacijski sustav kao novi kulturno-turistički proizvod.

Nataša Urošević