Konferencija o europskim primjerima...

Povodom obilježavanja Europskog tjedna, na pulskom sveučilištu održana je međunarodna konferencija Sustainable Valorisation of Fortified Heritage-European Best Practice, posvećena transnacionalnim modelima zaštite i upravljanja zajedničkom europskom fortifikacijskom baštinom. Skup je organiziran u suradnji s uglednim partnerima i mrežama koje povezuju više od 200 europskih gradova s fortifikacijama, u okviru certifikacije nove kulturne rute Vijeća Europe Forte Cultura.

S konferencije, na kojoj su, uz aktualne projekte revitalizacije pulskog fortifikacijskog sustava, partnerske institucije iz Verone i Krakowa, Šibenika i Kotora te međunarodne istraživačke mreže i nove kulturne rute Forte Cultura predstavile najbolja europska iskustva u valorizaciji fortifikacijske baštine, izvještavaju studenti diplomskog studija Kultura i turizam Bruna Kurka i Matteo Legović na studentskom blogu:

Konferencija je izazvala i velik interes stručne javnosti i medija:

Nakon uspješno organizirane uvodne konferencije o europskim primjerima dobre prakse, serija radionica o fortifikacijskoj arhitekturi nastavlja se gostujućim predavanjem Volkera Pachauera s Tehničkog sveučilišta u Grazu "Austrougarske fortifikacije na Jadranu - primjer Kotora", u utorak, 18. svibnja u 15 sati: