Malo kulture, malo turizma 13. put -...

U četvrtak, 28. siječnja 2021. na Radio Maestralu (95.4 FM) u 16.00 sati bit će emitirana nova epizoda emisije Malo kulture, malo turizma. I u pripremi te epizode emisije sudjelovali su članovi Medijske grupe Fakulteta za interdisciplinarne, talijanske i kulturološke studije. Ovaj put emisija tematizira kazalište s posebnim osvrtom na kazalište i mlade danas.

Voditelji emisije, Katarina Bratulić i Tin Katinić, u prvom dijelu dosnose teorijski pregled povijesti samog kazališta. Posebna pažnja bit će posvećena radu Istarskog narodnog kazališta - Gradskog kazališta Pula. Otkrit ćemo da epidemiološka situacija nije spriječila kazalište kuće na održavanje kontakta i bliskosti sa svojom publikom.

Drugi blok emisije donosi intervju s dramskim pedagogom Aleksandrom Bančićem, zaposlenim u Istarskom narodnom kazalištu - Gradskom kazalištu Pula. S njim razgovara članica medijske grupe, Mia Pustijanac. Osim toga, čut ćete i kratke izjave naših kolega studenata koji su s nama podijelili koliko često idu u kazalište i zašto.

Ovaj put donosimo posebne glazbene brojeve u izvedbi kolega iz Dramskog studija INK i naših studenata; predstavit ćemo pjesme Nikole Dubroja - Heroj bez granica i ElSea - Dance for my life.

Slušamo se u četvrtak u 16.00 sati na Radio Maestralu!

Ne zaboravite podesiti svoj radijski prijemnik na frekvenciju - 95.4 FM, a do tada pogledajte i video najavu te epizode emisije: