Agencija za mobilnost i programe Europske Unije, sukladno preporuci Ministarstva vanjskih i europskih poslova i Ministarstva znanosti i obrazovanja u kontekstu izbijanja koronavirusa, savjetuje studentima i osoblju visokih učilišta koji sudjeluju u programu Erasmus+ da izbjegavaju putovanja u talijanske regije Lombardiju i Veneto te pokrajinu Hubei (Kina), a za ostale kineske pokrajine također se savjetuje izbjegavanje putovanja koja nisu nužna. Visokim se učilištima preporučuje da u dogovoru s projektnim partnerima odgode sva putovanja povezana s odlaznim i dolaznim mobilnostima studenata i osoblja.

Svim hrvatskim državljanima koji se trenutačno nalaze na području pogođenom zarazom ili planiraju odlazak s takvih područja preporučuje se da zatraže pomoć od veloeposlanstva, konulata ili počasnih konzulata Hrvatske u toj zemlji.

Više informacija u službenom dopisu Agencije: