NOVOSTI:

UNWTO Affiliate Member

U auli Sveučilišta u Zagrebu u utorak 28. studenoga 2017. održao se prvi Sveučilišni dan kvalitete. Cilj ovoga skupa bio je razmjena iskustava u procesima sustava osiguravanja kvalitete i poticanje svih dionika na zajednički dijalog o kulturi kvalitete na Sveučilištu u Zagrebu, ali i na nacionalnoj razini.

U okviru programa, sudionici skupa upoznali su se s aktualnostima u području osiguravanja kvalitete u sustavu visokog obrazovanja. Održana su predavanja o primjeni, prilagodbi i specifičnostima u području osiguravanja kvalitete unutar pojedinih znanstvenih područja, a u posljednjem dijelu skupa predstavljen je rad i ustroj centara i ureda kvalitete Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli i svih ostalih hrvatskih javnih sveučilišta.

Sveučilišni dan kvalitete organiziran je prvi puta, s ciljem da takav skup postane redovito događanje na Sveučilištu u Zagrebu kojim se promiče sustav osiguravanja kvalitete kroz primjere dobre prakse i izvrsnosti.